علی دوشنبه 21 اسفند 1396 12:02 ب.ظ نظرات ()

Image result for ‫بدنسازی‬‎
در پست قبلی درباره ال_آرژنین و کاربرد آن در بدن پرداختیم.در این مطلب قصد دارم شما را با کاربردهای آن آشنا کنم.کاربردهایی که احتمالا شما از آنها بی خبر بوده اید و دانستن آنها احتمالا برای شما جالب خواهد بود.
از ادامه مطلب دیدن کنید...

Image result for ‫بدنسازی‬‎
کاربردهای ال_آرژنین:

1-درد قفسه سینه(آنژین):
 
بنظرمیرسد مصرف ال آرژنین برای کاهش و بهبود آنژین و افزایش آستانه تحمل در ورزش و افزایش کیفیت زندگی کسانی که مبتلا با آنژین هستند میشود.هرچند که ال آرژنین به تنهایی موجب بهبودی بیماری آنژین نمیشود.
2-اختلالات نعوذ:
بنظر میرسد مصرف 5 گرم آرژنین در روز در مردانی که مشکلات جنسی دارند،موجب بهبود عملکرد جنسی آنان میشود. دوز های کمتر از 5 گرم ممکن است بی اثر باشد.با اینحال برخی شواهد اولیه نشان میدهند که افزودن 40 میلی گرم پیکنوژنول، سه بار در روز ممکن است اثرگذاری دوزهای کمتر از پنج گرم آرژنین را برای درمان اختلالات نعوذمفید باشد.
3-فشارخون بالا:
 شواهد اولیه ای وجود دارند که نشان میدهند که مصف ال_آرژنین میتواند باعث کاهش فشارخون افراد سالم، افراد دارای فشار خون بالا و نیز افرادی که اندکی فشار خون بالا دارند میشود.
مطلب مرتبط: کراتین
4-التهاب دستگاه گوارش نوزادان نارس:
بنظر میرسد افزودن ال-آرژنین به رژیم غذایی برای پیشگیری از التهاب دستگاه گوارش نوزادان نارس میتواند مفید باشد.
5-تحمل نیترات:
 مصرف 700 میلی گرم آرژنین، 4 بار در روز ممکن است که برای پیشگیری از تحمل نیترات در افراد مبتلا به درد قفسه سینه(آنژین پتوریز) مفید باشد.
6-درد پا درارتباط با جریان خون ضعیف:
تحقیقات بطور غیر قطعی نشان داده اند که مصرف آرژنین آرژنین بصورت خوراکی یا با تزریق به مدت 8 هفته میتواند برای افرادی که بیماری شریانی محیطی دارند مفید باشد.
7-افزایش سرعت بهبود پس از عمل جراحی:
 دریافت ال-آرژنین با اسید ریبونوکلوئیک(RNA) و ایکوزاپنتائیک اسید(EPA) قبل از جراحی یا پس از آن ممکن است که باعث افزایش سرعت بازیابی بدن شود. همچنین باعث کاهش عفونت و التیام یافتن سریع زخم میشود(پس از جراحی).
8-فشارخون بالای دوران بارداری:
 اگرچه نتایجی متناقض وجود دارند اما بیشتر تحقیقات نشان داده اند که ال_آرژنین موجب کاهش فشار خون زنان در دوران بارداری میشود.
منبع

منتظر نظرات،پیشنهادات و سوال های شما هستم