علی سه شنبه 22 اسفند 1396 07:58 ب.ظ نظرات ()

Image result for l arginine
در پست های قبلی درباره آرژنین و ویژگی ها و کاربردهای آن گفتم و حالا قصد دارم شما را با عوارض جانبی احتمالی آن،آشنا نمایم.برای دانستن عوارض جانبی احتمالی مصرف ال-آرژنین به ادامه مطلب بروید.
از ادامه مطلب دیدن کنید...


Image result for l arginine
ال_آرژنین اگر بطور مناسب مصرف شود، احتمالا برای افراد بی خطر است بخصوص اگر در بازه های زمانی مناسب مصرف شود.
مصرف ال-آرژنین ممکن است موجب دل درد،نفخ،اسهال،نقرس،ناهنجاری های خونی،حساسیت،التهاب مجاری تنفسی،بدتر کردن آسم و کاهش فشار خون شود.
احتیاط و هشدار در بارداری و شیردهی:
مصرف ال آرژنین احتمالا برای زنان باردار و شیرده بی خطر خواهد بود(اگر بیش از حد مصرف نشود و در بازه زمانی مناسب مصرف شود).فعلا اطلاعات کاملی درباره مصرف طولانی مدت ال آرژنین در دوره بارداری و شیردهی موجود نیست بنابراین بهتر است این افراد از مصرف طولانی مدت خودداری نمایند.
 احتیاط و هشدار درمورد کودکان:
در این مورد هم اگر بصورت مناسب مصرف شود احتمالا بی خطر خواهد بود.اما توجه کنید که اگر بیش از حد مصرف شود ممکن است که خطرناک باشد. دوزهای زیاد ممکن است عوارض جانبی بسیار خطرناکی برای کودکان داشته باشند،حتی ممکن است موجب مرگ کودکان شود.

Image result for l arginine
احتیاط و هشدار در افراد دارای آلرژی و آسم:
مصرف ال آرژنین در برخی افراد ممکن است  باعث پاسخ آلرژیک شود.اگر شما زمینه مبتلا شدن به آلرژی دارید یا مبتلا به آسم هستید بهتر است ال آرژنین را با احتیاط مصرف نمایید.
افراد مبتلا به سیروز:
سیروز، بیماری التهاب شدید کبد است.این افراد باید با احتیاط، آرژنین مصرف نمایند.
هرپس(نوعی تبخال):
مصرف آرژنین در این افراد ممکن است شرایط را بدتر کند.برخی شواهد نشان میدهند که ال آرژنین موجب تکثیر ویروس هرپس میشود.
افراد دارای فشار خون پایین:
ال آرژنین ممکن است فشار خون را کمتر نماید.اگر شما مشکل پایین بودن فشار خون دارید ، ممکن است مصرف ال آرژنین برای شما مشکلاتی بوجود بیارورد.
افرادی که اخیرا حمله قلبی داشته اند:
بین مصرف ال آرژنین و احتمال مرگ این افراد، ارتباط وجود دارد،مخصوصا در افراد مسن.اگر اخیرا دچار حمله قلبی شده اید،از مصرف ال_آرژنین خودداری کنید.
بیماری کلیه:
مصرف ال_آرژنین موجب افزایش سطح پتاسیم دربدن افراد مبتلا به بیماری کلیوی میشود.دربرخی موارد، این موضوع ممکن است موجب ضربان قلب نامنظمی شود که زندگی فرد را بخطر بیندازد.
عمل جراحی:
مصرف ال آرژنین ممکن است که بر روی فشار خون تاثیر بگذارد.ال آرژنین قدرت دخالت در کنترل فشار خون بدن را دارد.مصرف ال آرژنین را حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی متوقف نمایید.

مطالب مرتبط:کراتین
مطلب مرتبط: بررسی ال-آرژنین
مطلب مرتبط: کاربردهای ال-آرژنین
منبع
منتظر نظرات شما هستم.