علی جمعه 24 فروردین 1397 01:20 ب.ظ نظرات ()

Image result for ‫بدنسازی‬‎
نوجوانان بخش عمده بدنسازانی را تشکیل میدهند که دچار بیشترین اشتباهات در بدنسازی میشوند. اشتباهاتی که موجب دلسردی فرد از ورزش میشوند.در این پست میخواهم شما را با برخی اشتباهات که موجب دلسردی فرد از ورزش میشوند آشنا کنم.اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که مدتی به باشگاه میروید و مدتی دست از باشگاه میکشید و از ورزش دلسرد میشوید،پس احتمالا این پست برای شما مفید خواهد بود.
از ادامه مطلب دیدن کنید...

Image result for ‫بدنسازی‬‎
نوجوانان بخش عمده بدنسازانی را تشکیل میدهند که دچار بیشترین اشتباهات در بدنسازی میشوند. اشتباهاتی که موجب دلسردی فرد از ورزش میشوند.در این پست میخواهم شما را با برخی اشتباهات که موجب دلسردی فرد از ورزش میشوند آشنا کنم.اگر شما از آن دسته افرادی هستید که مدتی به باشگاه میروید و مدتی دست از باشگاه میکشید و از ورزش دلسرد میشوید،پس احتمالا این پست برای شما مفید خواهد بود.
از ادامه مطلب دیدن کنید...

انتظار بیش از حد
عاملی مهم در شکست و نا امیدی. احتمالا برای شما پیش آمده که اسطوره های بدنسازی را دیده باشید و تصمیم گرفته باشید که در مدت چند ماهه به بدنی همچون بدن آنها دست یابید(ودر آخر شکست خورده اید).فکر میکنم که این اشتباه برای همه افتاده باشد.باید بدانید که این افراد سالها به ورزش منظم پرداخته اند تا به اینجا رسیده اند. در ضمن شما فقط بدن انها را میبینید، اما آیا تمرینات یا تغذیه و سبک زندگی انها را میبینید؟ خیر.

ساده بینی
یعنی اینکه شما فکر میکنید که فقط با تمرین میتوان به بدنی رویایی دست یافت. اگر چنین فکر میکنید باید بگویم که سخت در اشتباهید. بطور کلی چهار عامل موفقیت در بدنسازی وجود دارند که در اینجا فقط نام آنها را میبرم و در آینده انشاالله آنها را بطور مفصل و کامل توضیح میدهم. این چهار عامل عبارتند از:1- تمرین و برنامه-2-تغذیه وتا حدودی مکمل-3-استراحت و خواب-4-ایمان و صبر. آیا این چهار مورد را کاملا رعایت میکنید؟

Image result for ‫خستگی از ورزش‬‎

بی برنامگی
در سه ماهه اول که شما شروع به باشگاه رفتن میکنید، بدن به سرعت پیشرفت میکند و قوی تر میشود. این امر موجب میشود که عده ای فکر کنند که تا آخر همینطور خواهد بود در حالی که اینطور نیست. در این سه ماه حتی اگر برنامه ی خاصی نداشته باشید و فقط منظم به باشگاه بروید پیشرفت میکنید. اما پس از آن باید برنامه مناسبی تهیه کنید.

حرکات را اشتباه میروید
گاهی پیش می آید که به ظاهر شما همه چیز را رعایت میکنید اما باز هم پیشرفت چندانی حاصل نمیشود حتی آسیب های متعددی میبینید که در نهایت این موارد موجب دلسردی شما از ورزش میشوند.در این موارد احتمالا شما حرکات را به اشتباه انجام میدهید. سعی کنید شیوه صحیح انجام حرکات را بیاموزید.

امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد.
(کپی با ذکر کامل منبع، مجاز است)